کد مطلب: 12205
20 مهر 1396،‏ 8:49:33
اولین دوره آموزشی پارچه بافی سنتی برای بانوان روستای عشایرنشین خاکک از توابع بخش درح شهرستان سربیشه توسط میراث فرهنگی با همکاری کمیته امدادبرگزارشد.

به گزارش آوای سربیشه ، سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی سربیشه در این رابطه گفت: این دوره توسط نمایندگی میراث فرهنگی با همکاری کمیته امداد امام خمینی شهرستان و با هدف ایجاد زمینه اشتغال پایدار و در راستای اجرای تفاهم همکاری فی ما بین این دو مجموعه اداری برگزار گردید.

هاشم اتفاقی گفت: در این دوره 14 نفر از بانوان علاقه مند به هنر پارچه بافی سنتی در مدت 100 ساعت با این رشته اشنا و فرایند تولید این محصول بومی منطقه را فرا گرفتند.
وی افزود: در حال حاضر بیش از 30درصد جمعیت عشایری سطح استان در شهرستان سربیشه اقامت دارند که با توجه به وجود فرهنگ تولید و اشتغال در بین این جامعه ضروری است برنامه های مدون و پیگیرانه ای به منظور آموزش و ایجاد زمینه های تولید و اشتغال پایدار را برای این گروه از هموطنانمان در دستور کار قرار دهیم.
اتفاقی اظهار امیدواری کرد: با همکاری ارگان های مربوط در طی نیمه دوم سال جاری زمینه های راه اندازی یک مرکز تجمیعی تولید صنایع دستی در منطقه نازدشت فراهم شود.

 

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.