کد مطلب: 12211
22 آبان 1396،‏ 16:12:55
مشروح سفر استاندار خراسان جنوبی در جلسه ستاد راهبری مدیريت اقتصاد مقاومتي استان در شهرستان سربیشه

به گزارش آوای سربیشه ، 

استاندار خراسان جنوبی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با حضور استاندار خراسان جنوبی و مسئولین استانی و شهرستانی در شهرستان سربیشه گفت: امروزه حمايت از توليدکنندگان و ايجاد فرهنگ كارآفريني از مهمترين اولويت هاي كاري است كه بايد مورد توجه قرار گيرد و يكي از مهم ترين زيرساخت هايي كه درجهت اجرايي شدن اين مهم مورد توجه است، بكارگيري سياست هاي اقتصاد مقاومتي است.
با توجه به شرايط فعلي کشور، نصب العين قرار دادن اين سياست ها همراه با تحقق سياست هاي دولت تدبير و اميد در اين زمينه بايد به عنوان يك رسالت مهم ملي مورد توجه مسئولين قرار گيرد.
اقتصاد مقاومتي در واقع كشف استعدادهاي ناشناخته اقتصادي در مناطق مختلف و بكارگيري آنها به منظور ارتقاي سطح معيشت و رونق اقتصادي مردم است.
فرهنگ کارآفريني بايد در جامعه نهادينه شود، در اين زمينه دولت تنها مجري اين سياست ها نيست؛ بنابراين تمامي گروه هاي مرجع در جامعه اعم از ائمه محترم جمعه و جماعات، نمايندگان مجلس، اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا، رسانه ملي، رسانه هاي مکتوب و مجازي و تمام گروه هايي كه به طور مستقيم و غير مستقيم بامردم در ارتباط هستند بايد در اين زمينه موثر بوده و در راستاي پياده سازي اين امر كمك كنند.
توجه به ناهنجاري هاي اجتماعي و آسيب هاي حوزه فرهنگي مي تواند در پويايي، نشاط و شادابي جامعه نقش بسزايي داشته باشد و زمينه هاي اجراي سياست هاي اقتصادي را در جامعه فراهم نمايد.
امروزه با تمامی تاکیداتي که از سوي رهبر معظم انقلاب صورت گرفته و با اقداماتي که از سوي رئيس جمهوري محترم و نيز دولت تدبير و اميد به انجام رسيده، جاي هيچگونه تعلل و تاملي در اين زمينه وجود نداشته و هيچ كوتاهي در اين رابطه پذيرفتني نيست.
وجود محصولات استراتژيک در اين استان از جمله زرشک، زعفران و عناب از ديگر توانمندي هاي اين استان است كه احصاء مشكلات آنها و نيز توجه به موضوعاتي همچون بازاريابي، فروش ، بسته بندي، برندسازي و...مي تواند در اين زمينه بسيار كمك كننده باشد.
نباید هیچ سرمايه گذاري به خاطر تفکرات سياسي و يا مشي فکري که دارد از صحنه اقتصادي استان حذف شود و هيچ مسئولي در هيچ رده اي اجازه ندارد مشي سياسي و يا تفكر افراد را در اين رابطه دخيل نمايد.

 

دکتر مروج الشریعه پس از این جلسه به دیدار خانواده شهید مهدی حسینی دیدار و بابيان‌اينکه خانواده شهدا افتخار همه ما هستند گفت: از خدا مي خواهيم ادامه‌دهنده راه شهداي عزيز باشيم.
 

استاندار خراسان جنوبی جریان این سفر از کارخانه تولید اکسید منیزیم بازدید کرد

گفتنی است؛ سالیانه حدود 50 هزارتن انواع محصولات در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه تولید می‌شود که از این میزان 45 هزار تن انواع مواد اولیه صنایع نسوز و مابقی مواد اولیه صنایع شیمیایی معدنی است و همچنین این واحد تولیدی در سال 1372 با سرمایه‌گذاری 3 میلیون دلار و با ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن محصول به بهره برداری رسیده است.

 

دکتر مروج الشریعه در پایان سفر یک روزه خود دیداری هم با حامیان دولت در شهرستان سربیشه داشت.

 

 

روابط عمومی استانداری

تصاویر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.