کد مطلب: 12212
25 آبان 1396،‏ 11:35:54
هدف از برگزاری دهه وقف ترویج و نهادینه سازی فرهنگ وقف در جامعه، جهت ایجاد وقف جدید می باشد.

به گزارش آوای سربیشه ، 

امینی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان برپایی ایستگاه های همه واقف باشیم، همایش یاوران وقف، نشست های صنفی و تخصصی وقف، ایجاد وقف جدید را از جمله برنامه های رکنی  اوقاف در این دهه برشمرد.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ادامه داد: پس از تشکیل ستاد دهه وقف، راه اندازی مرکز مشاوره و ثبت وقف جدید، نواختن زنگ وقف در مدارس، برگزاری آیین غبارروبی گلزار شهدا و آستانه بی بی زینب خاتون(س)، دیدار با امام جمعه و فرماندار شهرستان، دیدار از خانواده های شهدا، افتتاح دو باب سوئیت، دفتر آستانه و مرکز امور قرآنی فرهنگی در آستانه مبارکه بی بی زینب خاتون(س)، برپایی ایستگاه سلامت و ارائه گزارش عملکرد اداره اوقاف در نماز جمعه شهرستان از دیگر برنامه های این اداره در دهه وقف خواهد بود.

وی با اشاره به آستانه بی بی زینب خاتون(س) بعنوان تنها بقعه شاخص کشوری در شهرستان افزود:  در شهرستان سربیشه تعداد 7 بقعه متبرکه وجود دارد که بقعه متبرکه بی بی زینب خاتون(س) جز بقاع شاخص کشوری می باشد؛ که این بقعه در 7 ماه گذشته حدود 120 هزار زائر برای زیارت به این مکان مشرف شده اند.

امینی گفت : در 7 ماهه گذشته تکمیل آینه کاری به مبلغ 90 میلیون تومان،تکمیل و راه اندازی 2 دستگاه تصفیه فاضلاب به مبلغ 80 میلیون تومان، احداث پارکینگ به مساحت 1500 متر مربع، توسعه شبستان به مساحت 700 متر مربع در آستانه بی بی زینب خاتون  بوده و رونمایی از ضریح مطهر امامزادگان علوی به ارزش 105 میلیون تومان،نصب 10 عدد لوستر با تجهیزات کامل به مبلغ16 میلیون تومان، طراحی نقشه 4 باب سوئیت در دو طبقه که از طریق کمک خیران( یارانه یک ماهه اهالی روستای چنشت) در امامزادگان علوی چنشت  از اهم اقدامات عمرانی می باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ادامه داد: درآمد بقاع متبرکه در 7 ماه گذشته نسبت به سال قبل 40 درصد رشد داشته و همچنین در حوزه حقوقی و ثبتی تعداد 6 پرونده تعیین تکلیف شده و هر 6 پرونده اجرا و تعداد 50 سند مالکیت صادر و 50 فقره سند در مرحله صدور می باشد.

امینی در این نشست، اقدام 20 هکتار از اراضی ملی به مسجد و مجتمع فرهنگی مذهبی حضرت ابوالفضل از سوی منابع طبیعی شهرستان برای اولین بار در استان خبر داد و گفت: شهرستان سربیشه دارای 759 موقوفه می باشد که از این تعداد 189 مورد مسجد و 570 موقوفه می باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه در پایان از رشد بالای درآمد موقوفات در هشت ماهه امسال خبر داد و افزود: طبق ابلاغیه اداره کل اوقاف و امور خیریه می بایست  مبلغ مشخصی را در سال داشته باشیم که با همت همکارانمان در اداره اوقاف شهرستان سربیشه در شش ماهه اول از این برنامه یک ساله رد شده و نسبت به سال گذشته 130 درصد رشده داشته است که در رابطه با وصول و درآمد موقوفات در استان، شهرستان سربیشه دارای رتبه اول می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.