کد مطلب: 8227
29 شهریور 1393،‏ 11:18:13
سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: امسال طرح المپیاد درون‎مدرسه‎ای در 50 درصد از مدارس استان اجرا می‌شود.
به گزارش آوابه نقل از فارس:محمد زمانی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: طرح المپیاد درون‎مدرسه‎ای از سال گذشته به صورت آزمایشی در مدارس کشور اجرا شده است. وی با بیان اینکه این طرح در سال جاری گسترش یافته است، تصریح کرد: این طرح برای 3 میلیون دانش‌آموز در کشور اجرا می‎شود. 65 درصد از مشکلات جسمانی با ارتقاء سواد بهداشتی حل می‎شود سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح المپیاد درون‌مدرسه‎ای در 50 درصد از مدارس استان اجرا می‌شود، یادآور شد: سال گذشته این طرح از اواخر بهمن‎ماه تا اسفندماه اجرا شد و در سال جاری از 26 مهرماه آغاز و تا پایان اسفندماه ادامه دارد. زمانی ادامه داد: به دنبال کم تحرکی آحاد مردم به ویژه دانش‌آموزان پیش‎بینی می‎شود در آینده تعدادی زیادی از دانش‎آموزان نه تنها در دویدن بلکه در راه رفتن نیز مشکل داشته باشند. وی با بیان اینکه چربی از دو سالگی ایجاد می‎شود، گفت: میزان 65 درصد از مشکلات جسمانی را می‎توان با ارتقاء سواد بهداشتی جامعه حل کرد. استفاده از تمام ظرفیت‎ها برای اجرای المپیاد درون‎مدرسه‎ای سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه 6.7 درصد از دانش‌آموزان کوچک قد هستند، افزود: همچنین نیمی از آنها دارای مشکلات ساختار قامتی هستند. زمانی با بیان اینکه از هر دو دانش‎آموز یک نفر دارای اضافه وزن است، اضافه کرد: میزان 14 درصد از دانش‌آموزان مقطع اول و دوم متوسطه دچار افسردگی هستند. وی با بیان اینکه تعداد زیادی از مدیران مدارس در شهرستان‎ها و مناطق با طرح المپیاد درون‎مدرسه‎ای آشنا شدند، تصریح کرد: از تمام ظرفیت‎های استانی و شهرستانی برای اجرای این طرح باید استفاده کرد. سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: امید است با استفاده از ظرفیت‎های استان و انجمن‎های مختلف اولیاء، شورای دانش‎آموزی و دبیران گام‎های موثری در این زمینه برای کاهش مشکلات جسمانی و بدنی دانش‌آموزان برداریم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار