کد مطلب: 13539
3 بهمن 1396،‏ 16:55:50
نماز جمعه ۲۹ دی ماه ۹۶ به امامت حجت الاسلام سنجری در مهدیه سربیشه

مشکل مردم رو دوچندان نکنیم، مردم مشکل معیشتی دارند، مشکل عقیدتی را اضافه نکنیم

دشمن در دشمنی خود سرسخت و ما گاهی در حقانیت خود سست، مسؤولین ما در حقانیت خودشون سست. همچنین بدبین شدن مردم به نظام، نابود کردن اعتقادات و ایمان مردم و مانع تراشی برای حل مشکلات معیشتی از جمله اقدامات دشمن جهت جدایی مردم از نظام اس، دشمن کار خودشو به نحو احسن انجام می دهد، وسیله دشمن نشیم

به گزارش آوای سربیشه، نماز جمعه ۲۹ دی ماه ۹۶ به امامت حجت الاسلام سنجری در مهدیه سربیشه برگزار شد.
 امام جمعه سربیشه در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به روز هوای پاک و روز غزه گفت: یکی از مسائل مهمی که امروز در جهان اسلام مطرح است در ادوار مختلف افرادی میخواستند این مسئله(بحث فلسطین). را از مسئله جهان اسلام کمرنگ کنند، تعدادی از افراد جمع شدند منطقه ای را به قول خودشان برای تشکیل دولت اسرائیل و دولت یهودی انجام دادها، خدا رحمت کند امام بزرگوار ما امام خمینی را که مردم و جهانیان را به مسئله فلسطین توجه دادند، امروز یکی از خطوط مقدم ما در بحث فلسطین است و کشور، جامعه و انقلاب اسلامی ما افتخارش هم همین است. که نامه ای که اسماعیل هنیه به رهبر انقلاب هم مصداق این بود، امیدواریم روزی برسد که سپاه قدس ما که حقیقتا سپاه قدس نامیده شده پرچم اسلام را در مسجد الاقصی به اهتزاز در بیاورد.
حجت الاسلام سنجری اشاره ای به تکذیب اظهار نظر اخیر رئیس جمهور از سوی دفتر ایشان داشت و افزود: مدرسین و اساتید حوزه علمیه قم هم بد این مطلب صحه گذاشتند و همچنین فیلم سخنرانی آقای رئیس جمهور موجود است. البته صاحب نظرانی که باید اظهار نظر بکنند مطلب شان باید شنیده شود، در بحث عصمت و نقد امام معصوم با توجه به صحبت رئیس جمهور باید اشاره به آیات قرآن کرد، حرف این است که معصوم اون کاری را که دارد انجام می دهد باید طبق موازین باشد اگر نه عصمت او معنا ندارد.
 ◦ خطیب جمعه سربیشه با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) مبنی بر هم خوان بودن احادیث با قرآن ادامه داد: یعنی دامنه نقد اینقدر باز هست؟ بنده نمی بینم دامنه نقدی را که نگا بکنیم که اگر امام معصوم هم نقد شد ماهم نقد بکنیم، نه به امام معصوم چکار داریم، ببینم بین مسؤولین ما هم می شود نقد کرد، نقد به سه قوه یا نه!!

 امام جمعه سربیشه با استناد به این ۷ سوره حشر افزود: آن چیزی که پیامبر آورد را آن را ببینید و بگوئید،و آن چیزی که نهی کرد را رد کنید، پیامبر از روی هوا و هوس که صحبت نمی کند، چون آن وحی است، حالا با این تفاسیر اون فرد اعرابی که نباید برای ما حجت باشد یا رئیس جمهور ما میتواند اون رو برای ما حجت قرار بده!!؟ یقینا نه، در جریان صفین هم عده ای قرآن سر نیزه قرار دادند پس باید به اونها هم استناد کنیم!؟ 


حجت الاسلام سنجری گریزی به اظهار نظر یکی از مسؤولین قبلی داشت و ادامه داد: اون چیزی که به ذهن میرسد مسؤولین ما نظریه پردازی نکنند، بذاریم این مسائل در حوزه دین کارشناسان دین اظهار نظر کنند. اما برخی ها اظهار نظر کردند. جامعه ما باید به دور از حاشیه باشد بخصوص در عرصه فعلی، مشکل مردم رو دوچندان نکنیم، مردم مشکل معیشتی دارند، مشکل عقیدتی را اضافه نکنیم، امیدواریم عزیزان و صاحب نظران و کسانی کنه باید صحبت کنند به موقع و در حوزه خودشان صحبت بکنند، نه مثل یکی از آقایانی که صحبتی کرد و رفت برای خودش که ما هنوز که هنوز است چوب آن اظهار نظر را می خوریم و اختلافاتی که وجود دارد سر یک اظهار نظر و یک بی دقتی و فتوا و صاحب فتوا شدن است.
‏‎

امام جمعه سربیشه اشاره ای به تلاش دشمن برای فاصله انداختن مردم از نظام کرد و گفت: این مسئله جوک نیست، عین واقعیت است، دشمن در دشمنی خود سرسخت و ما گاهی در حقانیت خود سست، مسؤولین ما در حقانیت خودشون سست. همچنین بدبین شدن مردم به نظام، نابود کردن اعتقادات و ایمان مردم و مانع تراشی برای حل مشکلات معیشتی از جمله اقدامات دشمن جهت جدایی مردم از نظام اس، دشمن کار خودشو به نحو احسن انجام می دهد، وسیله دشمن نشیم، وقتی حاضرن یک جاسوسی را در حوزه علمیه نجف و قم رشد بدن، فکر می کنین از کارهای روزمره، یکماهه و یکساله عقب نشینی میکنند، مورد دیگر اینکه امروز ما در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، یک وظیفه مردم دارند یک وظیفه مسؤولین دارند، اما وقتی افراد و مسؤولین ما برای خودشون جمع می کنند و چونه می زنند برای مردم چیزی نمی ماند این آب در آسیاب دشمن ریختن است،با فساد هایی که الان وجود دارد بعضی موسسات من در آوردی که مثل قارچ رشد می کنند چطور باید برخورد کرد؟ اما در برابر وظیفه ما اینه که شایعات را باور نکنیم و اشاعه ندهیم.

حجت الاسلام سنجری با تسلیت فوت تعدادی از هم وطنان در حادثه سانچی گفت: امیدواریم که در آینده شاهد چنین مشکلاتی نباشیم، اما فیلتر شدن فضای مجازی اخیرا داشتیم، که صلاحدید مسؤولین ما بود در آن برهه از زمان اما نکته قابل توجه این است که این فضا را دیگرانی بوجود آوردند، از خودمون سوال کنیم کسی که حاضر نیست حتی یک دانه نان به مردم بدهد کوچکترین خرجی برای خیلی از جاها نمی کندو در کشور خودش هزاران مشکلات هست چرا همچین شبکه آب بوجود آوردن؟ ۱۷۰ شبکه ماهواره ای در جریان فتنه اخیر فعالیت کردن از کجا تغذیه می شدند؟ طبق آمار برخی از مسؤولین خود کشور هایی که صاحب این تکنولوژی هستند اجازه فضای باز در این حد را نمی دهند، الان ما فضای مجازی را در اختیار دشمن قرار دادیم ، راهش هم مدیریت و تقویت پیام رسان های داخلی می باشد. کوچکترین مسائل ما از فیلتر هایی عبور میکند تا به دست اون فرد مورد نظر برسد.

خطیب جمعه سربیشه در خطبه پایانی خود اشاره ای به اشتباه بودن جهت قبله قبور شهر سربیشه داشت و تاکید کرد: این درد دل بنده هم عزیزان شورا هم مردم مدنظر شان باشد از من امام جمعه و روحانی و منبری گفتن این مطلب هست، حدود دوسال پیش تعدادی از دوستان را مامور کردیم مسئله قبله محل نماز اعیاد و ظهر عاشورا رو بررسی کنند، بعد از چند دفعه کش و قوس هایی که داشتیم و با حضور افراد متخصص و اعضای شورا و معتمدین مشخص شد جهت قبله صحیح است. دفعه بعد دوستان شورای شهر شهرداری آمدن صورتجلسه کردن گفتم که جهت قبله شما مشکل دارد آقای دکتر ناصری این مطلب را صحه بگذارید و امضا کنید، قبور شهدای شهر سربیشه ۲۴ درجه و قبوری که جدید که آقایان شهرداری فروختن ۲۵ درجه با قبله منحرف است، خب بزرگوارانی که تا الان اموات خودشونو دفن کردند از لحاظ شرعی هیچ مشکلی ندارد، اما آقایون خانوما وقتی من امام جمعه دارم تذکر میدم که قبله مشکل دارد بعضیا قبول نمیکند، عین حرفی که آقای شهردار به بنده گفته می گن قبور فروخته شده اما در فاز جدید این مشکل را درست میکنیم، خب میگیم حرف حرف خلاف شرعه و مسئله غیر شرعی داره اتفاق میفته این رو اطلاع رسانی بکنید و اطلاع بدهید. بنده به اظهار نظر برخی آقایان کاری ندارم اما در نماز طبق فتوای علما تا ۴ درجه اشکالی ندارد اما اگر شک داشته باشیم جهت قبله این است یا نه تا ۹۰ درجه خلاف جهت قبله نماز خواندید اشکالی ندارد مگر پشت به قبله شوید. اما الان مسئله قابل توجهی است اموات خودتون را حداقل رو به قبله دفن کنید و به این نباشد که مومن آباد قدیم به این مسئله توجه نداشتند، قبور قدیم شهر سربیشه بر وفق قبله می باشد. عزیزان شورای شهر دقت بکنند مطرح بکنند مسئله را،از کنار مسئله شرعی ساده نگذریم، من دو سه ماه شده به دوستان تذکر دادم که قبله قبرستان مشکل دارد هی اینروز اونروز می کنند، خب برید قبور جدیدی که فروختید رو خراب کنید و درستش کنید، من این مطلب را به آیت الله عبادی وقتی که تشریف آوردن هم عرض کردم، گفتند امواتی که دفن شدند هیچ مشکلی ندارد ولی از این به بعد درست بشود.
والسلام علیکم

انتهای پیام/

تصاویر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.