کد مطلب: 13536
3 بهمن 1396،‏ 9:13:58
مسئول میراث فرهنگی شهرستان سربیشه گفت: طی بازدیدی که از روستای مرزی ماهیرود صورت گرفت از بررسی قابلیت های صنایع دستی این روستا خبر داد.

به گزارش آوای سربیشه،
وی افزود : طی این بازدید که به همراه دهیار روستا بعمل آمد مقرر شد با توجه به مهارت مردم روستا در تولید سیاه چادر عشایری، تولید این محصول صنایع دستی در دستور کار قرار گیرد که طی آن دهیار موظف شد ضمن صحبت با اهالی اسامی علاقه مندان را گردآوری و همچنین میراث فرهنگی نسبت به بازار یابی و تهیه مواد اولیه برای تولید نمونه های اولیه اقدام نماید.
هاشم اتفاقی در ادامه افزود: درصورت به نتیجه رسیدن این فعالیت و تولید محصولات، دهیاری نسبت به ثبت تعاونی صنایع دستی اقدام خواهد نمود که بعد از آن شرکت مذکور از سوی میراث فرهنگی به بانک های عامل نسبت به اخذ تسهیلات کم بهره معرفی و نیز به نمایشگاههای کشوری اعزام خواهد شد.
همچنین در بازدید از سه طرح گردشگری در مسیر جاده سربیشه به بازارچه مرزی ماهیرود مسئول میراث فرهنگی شهرستان سربیشه گفت: طی درخواست سه مجوز جهت تاسیس دو رستوران و یک اقامتگاه بوم گردی در مسیر جاده سربیشه به پایانه مرزی ماهیرود از این پروژه ها بازدید بعمل آمد. 
هاشم اتفاقی با بیان این مطلب افزود: با اتمام کار ساختمانی این پروژه ها در سال آتی و شروع به کار این واحدهای پذیرایی و اقامتی تعداد ۱۵ نفر بصورت مستقیم و حدود ۴۰ نفر غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.
وی افزود: برای تسریع در کار این پروژه ها، مجریان طرح با توجه به توجیه لازم درخصوص چگونگی دریافت تسهیلات جهت اخذ وام کم بهره به بانک های عامل معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/

تصاویر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.