کد مطلب: 12174
8 تیر 1396،‏ 22:40:20
مرمت و بازسازی قلعه باغ تاریخی مود شهرستان سربیشه آغاز شد.

به گزارش آوای سربیشه ، سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز مرمت قلعه باغ تاریخی مود شهرستان سربیشهسربیشه گفت: مرمت و باززنده سازی قلعه باغ تاریخی مود با اعتبار یک میلیارد ریال از محل اعتبارات مشارکتی آغاز شد.

هاشم اتفاقی افزود: در این مرحله مرمت، باز سازی سردر اصلی و اتاق های نگهبانی مجاور سردر و نیز مرمت تعدادی از اتاق های قلعه و همچنین جداره سازی و استحکام بخشی بخش های باقی مانده برج و باروها در ضلع جنوبی و شرقی قلعه که در سال های گذشته مرمت نشده اند انجام می شود.
وی گفت: با توجه به مشارکتی بودن طرح و لزوم هزینه کرد مالک اثر تاریخی، مقرر شده تهیه طرح مطالعاتی مرمت و احیاء باغ با کارکرد گردشگری و تفریحی و نیز باز سازی ارگ مرکزی قلعه باغ توسط مالک و زیر نظر کارشناس میراث فرهنگی انجام شود.
 قلعه باغ مود از بناهای تاریخی شهر مود از توابع شهرستان سربیشه است که بر اساس شواهد معماری موجود قدمت آن به دوره زندیه می رسد و دارای ساختمان هایی متنوع دوره های معماری تا دوره پهلوی است.
 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار