کد مطلب: 12162
3 تیر 1396،‏ 20:10:56

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی با بیان اینکه مرکز ثبت اسناد سربیشه بعد از ماه مبارک رمضان افتتاح مي شود، گفت: در ۳ ماهه اول سال جاری ثبت ازدواج در دفاتر رسمی ۱۴ درصد و طلاق ۲۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش آوای سربیشه ،

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، قدرت الله حاجی پور امروز (3 تیر) در نشست خبری مسئولین دستگاه قضایی خراسان جنوبی به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: سازمان ثبت اسناد سرعت چشمگیری در سالیان اخیر برای رسیدن به ثبت نوین داشته است.

 

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی با ۱۵ میلیون هکتار سومین استان از نظر مساحت در کشور است، گفت: از این مقدار ۱۴.۵ میلیون هکتار اراضی دولتی هستند و فقط برای ۱۳.۸ میلیون هکتار توانستیم سند مالکیت صادر کنیم.

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی به بحث آرشیو الکترونیکی پرونده های ثبتی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته بالغ بر ۵ میلیون برگ را در آرشیو الکترونیکی ثبت کردیم و تمایزش این است که در دسترس کارمندان و  عموم قرار ندارد.

 

حاجی پور با توجه به اینکه اخذ اثر انگشت الکترونیکی در دفاتر اسناد رسمی به اجرا در آمده است، ادامه داد: در این راستا با اولین معامله ای که صورت می گیرد تمام اطلاعات شناسنامه ای فرد هرماه با اثر انگشتش ثبت می شود و شخص دیگری نخواهد توانست به جای آن فرد اقدام به ثبت سند کند و مرکز ثبت اسناد سربیشه بعد از ماه مبارک رمضان افتتاح خواهد شد.

 

وی با اشاره به عملکرد سازمان ثبت اسناد در ۳ ماهه اول سال جاری گفت: ثبت اسناد تک برگ طی این مدت ۱۳ درصد افزایش داشته است و پرونده های تشکیلی اجرایی ۲۵ درصد و پرونده های مختومی اجرایی ۱۶ درصد رشد داشته است.

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی با بیان اینکه ثبت ازدواج در دفاتر رسمی ۱۴ درصد و طلاق ۲۱ درصد کاهش یافته است، ادامه داد: شرکت های به ثبت رسیده در استان ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است و در خراسان جنوبی ۳۷ دفتر ثبت ازدواج و ۱۵ دفتر ثبت طلاق وجود دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار