کد مطلب: 12140
27 خرداد 1396،‏ 14:17:49
مدیرعامل شرکت آبفار خراسان جنوبی از قرار گرفتن 8 روستای استان در اجرای طرح ملی فاضلاب روستایی خبر داد

به گزارش آوای سربیشه ، علی‌اکبر بسکابادی گفت: ١٧٩ میلیون یورو وام از طریق بانک توسعه اسلامی برای 8 روستای خراسان جنوبی در لیست اجرای طرح ملی فاضلاب روستاییاجرای طرح فاضلاب ١٨٠ روستا در سطح کشور دریافت شده که سهم خراسان جنوبی از این تعداد 8 روستاست.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این وام تخصیص یافته است، گفت: سهم روستاهای خراسان جنوبی حدود 30 میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: دهک، چنشت، زول و مجتمع فاضلابی خانیک، یگی، مجد، موردستان و رقه 8 روستایی است که در اوایل تیر امسال عملیات نقشه‌‌برداری این طرح در آنها آغاز شود.

بسکابادی با اشاره به اینکه این طرح عمدتاً به صورت پایلوت در کشور اجرا می‌شود، گفت: با اتمام این طرح ضریب بهره‌مندی روستاهای کشور از شبکه‌های فاضلاب به بیش‌از ٣ درصد و در خراسان جنوبی به بیش‌از ۵ درصد می‌رسد.

وی افزود: در این طرح از شیوه‌های مدرن برای جمع‌آوری، تصفیه و بازچرخانی فاضلاب تصفیه شده برای بهره‌گیری امور کشاورزی و صنایع دستی روستایی استفاده می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی حداکثر زمان اتمام این طرح ١٨ ماه و۶ ماه دوره بهره‌برداری موقت است که برعهده پیمانکار گذاشته شده است.

 
 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار