کد مطلب: 12134
26 خرداد 1396،‏ 11:13:23
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان سربیشه گفت: از اوایل امسال عملیات اجرایی پروژه‌های محرومیت‌زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در دهستان درح سربیشه در حال اجراست.

به گزارش آوای سربیشه ، به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سروان پاسدار محسن کاری امروز در بازدید از عملیات اجرایی این طرح اظهار داشت: سال گذشته با ابلاغ قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه به استان طرح مطالعاتی بخش درح در دهستان درح و لانو انجام و اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی دهستان به تصویب قرارگاه رسید

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان سربیشه گفت: از سال جاری کار اجرایی این پروژه ها با اعتبار تقریبی ۱۴ میلیارد تومان در پنج محور عمرانی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی، بهداشت و درمان، تعلیم و تربیت و فرهنگی آغاز شد.

کاری زمان اتمام این پروژه‌ها را متناسب با همکاری و مشارکت های مردمی دانست و تصریح کرد: در دو ماه اخیر در روستاهای سفالبند،کلاته بالا و سولابست استخر ذخیره آب احداث شده است.

وی همچنین گفت: در روستای تیغاب نیز با توجه به نیاز اهالی با همکاری گروه جهادی عباد و مشارکت مردم در هرمنزل مسکونی حمام و سرویس بهداشتی احداث شد.

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان سربیشه از مردم بخش درح خواست با هدف زدودن غبار محرومیت از منطقه به صورت گسترده برای  تسریع پروژه ها همکاری و مشارکت داشته باشند.

کاری یکی از برنامههای بسیج سازندگی که به طور مستمر دنبال می شود را برگزاری هسته های همگام با کشاورز در راستای افزایش عملکرد محصولات استراتژیک شهرستان در واحد سطح عنوان کرد.

وی اظهار داشت: بسیج سازندگی برای روستائیان در زمینه دستیابی به اهداف توسعه پایدار روستایی و ارتقاء عملکرد محصولات تولیدی و کشاورزی، برنامه ریزی ویژه ای  از جمله  راه اندازی شبکه های فلاحین در پایگاههای مقاومت بسیج روستاها را در دستور کار دارد.

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان سربیشه گفت: در چند سال اخیر نسبت به راه اندازی ۱۲ هسته همگام با کشاورز در ۹ پایگاه مقاومت روستایی از جمله در چشمه رج ، هریوند، اسکیونگ، درح  و چاه رزمندگان و مود اقدام شده است .

 وی این اقدامات را در زمینه توسعه  عملکرد محصولات کشاورزی از جمله زرشک، زعفران،گندم و گیاهان دارویی عنوان کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار