کد مطلب: 12098
14 خرداد 1396،‏ 20:38:56
بعد از رحلت امام محل دفن امام مسئله مهم بود برخی می‌گفتند که امام را در قم در مسجد بالاسر دفن کنیم که حجت‌الاسلام سید احمد خمینی خیلی مخالف بود. چند پیشنهاد دیگر هم مطرح می‌شود.

به گزارش آوای سربیشه ،

به گزارش پارس نیوز، بعد از رحلت امام محل دفن امام مسئله مهم بود برخی می‌گفتند که امام را در قم در مسجد بالاسر دفن کنیم که حجت‌الاسلام سید احمد خمینی خیلی مخالف بود. چند پیشنهاد دیگر هم مطرح می‌شود. نگفته بود کجا دفنش کنند؛ چند جایی بحث شد توافق نشد احمد گفت امام را پیش شهدا ببریم همه توافق کردند و بهشت زهرا انتخاب شد.

پیکر امام تا سه روز در محلی بود که برای احداث مصلای تهران در نظر گرفته بودند و تا چشم کار می‌کرد مردم همچون نگینی در اطراف پیکر ایشان بودند و بعد در جوار شهیدان بهشت زهرا جایی را برای آرمگاه امام مشخص کردند.

خبرنگاران خارجی از اوج شکوه عزاداران امام بهت زده‌اند و مردم چنان بی‌تابی می‌کنند که گویی تمام عزیزانشان را یک جا از دست داده‌اند. بالگردی که حامل پیکر امام است قدرت بلند شدن ندارد روح‌الله در بهشت زهرا و در همسایگی فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد و آرام گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار